Domácí péče

Přímé barevné pigmenty (specifická barva)


Po barvení nemyjte vlasy alespoň 48 hodin, pomůžete lepšímu ukotvení pigmentu a barva vydrží déle.

Myjte si vlasy studenou vodou nebo alespoň vlažnější. Horká voda vymývá přímé barevné pigmenty.

Velmi důležité je používat kvalitní vlasovou péči. Zakoupením profesionálních produktů z řady pro barvené vlasy prodloužíte intenzitu barvy ( pigmentu). Základem jsou šampóny a kondicionery. Pro ještě lepší výsledek doporučujeme používat i bezoplachovou péči jako jsou krémy, séra či termoochranu. V žádném případě na olejové bázi.

Nepoužívejte šampóny, masky ani jiné produkty obsahující oleje. Olej rozpouští pigmenty, tudíž aplikací oleje přijdete o intenzitu barvy.

Používejte suchý šampón. Čím méně si vlasy myjete, tím déle bude pigment držet.

Kulmy a žehličky mají negativní vliv na intenzitu barvy, teplota nesmí překročit 180 stupňů a určitě použijte profesionální produkt - termoochranu (bez oleje).

Při mytí vlasů se snažte vyhnout délek. Pečlivě si umyjte jen pokožku u kořínků (2x), délkám bude úplně stačit pěna s vodou, která bude stékat od kořínků. Zpomalí se tím vymývání barvy. Naopak kondicionér nebo masku nanášejte pouze do délek.

V létě používejte ochranný sprej s SPF, zpomalíte tím vypalování pigmentu sluníčkem. Čím je vyšší číslo SPF, tím je silnější ochrana. Dejte si pozor, aby ve složení nebyly výše zmiňované olejíčky.

Vytvořte si webové stránky zdarma!